Bezpieczna Droga na Święta 2018

Okres Świąteczno – Noworoczny to wzmożony ruch pojazdów w rejonie supermarketów. Dlatego po raz kolejny  postanowiliśmy trochę ostudzić przedświąteczne szaleństwo i wyjść do mieszkańców zaskakując ich właśnie w Centrum Handlowym Plejada w Sosnowcu 22 grudnia 2018 roku gdzie będą uczyć Bezpieczeństwa zarówno na drodze jak i w domu.

Podczas akcji zostanie przedstawiona ekspozycja wypadku drogowego gdzie zbyt późna reakcja innych kierowców doprowadza do śmierci poszkodowanych, szkolenie z gaszenia oleju, nauka pierwszej pomocy oraz wiele pokazów i konkursów dla wszystkich odwiedzających centrum handlowe w tym dniu.

Przez cały dzień będą odbywać się różnego rodzaju konkursy, pokazy i koncerty zaprzyjaźnionych organizacji, instytucji i stowarzyszeń.

Całą akcję wspierają między innymi: Plejada Sosnowiec, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, Stowarzyszenie Motocyklowe Dawcy Uśmiechu, WOPR Sosnowiec, Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych z Sosnowca, Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa z Sosnowca,IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu, Stowarzyszenie Kocia Becia,  Laserowe Centrum Rozrywki Laserhouse, Drużyna Pierwszej Pomocy przy IX LO w Sosnowcu, Centrum Sportowe Gym el Toro, Nauka Jazdy Dora & Piotr, Muliagencja ubezpieczeniowa „UbezpieczenieSosnowiec.pl”, grupa taneczna Skandal, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, grupa sztuk walki Aikido i Shinkendo przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury i wiele innych.